Our Little Candy II 2.část ( Elle )

30. prosince 2006 v 20:39 | Elle |  Our Little Candy
Our Little Candy II 2.část →

Jak jsem slíbila , mám tady pokračování Our Little Candy :-) Je trochu delší , ale začíná se to tam trochu zamotávat :-) Jak jsem říkala , mám už spoustu nápadů , jak to může pokračovat :-)
" Tak Bychom ti už konečně mohli dát dárky , co ty na to?" otázala se vtipně Vi. Ze všech stran se ozvalo souhlasné bručení. Hosté se postupně přesunuli do jídelny a začali Candy dávat dárečky. Oslavenkyně dostala spoustu bezva dárečku , ale úplně největší radost jí udělala baterka s denním světlem , kterou vyrobila Willow.
" Moc díky Willow , jak si k tomu přišla?" zeptala se.
" No to víš…trocha snahy , špetka materiálu z domácích potřeb ….a samozřejmě trocha kouzlení!" zaradovala se čarodějka , když viděla , jako moc se dárkem zavděčila. Potom dostala ještě krásný kolík se zlatou rukojetí o Faith.
" A k čemu mi bude tohle?"
" To je jednoduché…budeš s ním dělat to , co doteď , jediná změna bude v tom , že upíři budou vědět , že je zabila přemožitelka se zlatým kolíkem!" uculila se Faith.
Po obědě se všichni rozutekli po muzeu. Ale Buffy měla na práci něco jiného. Potřebovala najít Angela nebo Spika….a nejlepší by bylo , kdyby je našla oba. Chtěla , aby jí konečně vysvětlili , co tu pohledávají. Věděla , že jsou určitě někde uvnitř , protože sluníčko venku hřálo , jako by za to bylo placené. Šla se podívat do mezopotámské části. Měla tušení , že by tam někoho mohla potkat. Procházela mezi regály. Tam uviděla Angela. Právě si prohlížel jednu amforu z 12.století a pravděpodobně jí byl absolutně okouzlen. Šla k němu. Upír pořád nevnímal. Když za ním stála Buffy už asi jen dva metry , zarazil se. Měl pocit , že ho někdo sleduje. Otočil a stál Buffy tváří v tvář. Jeho milovaná se na něj pořádně mračila.
" Aaaaa Buffy ! Cos potřebovala si něco? Nebo si snad přišla obdivovat krásy Mezopotámie?" zeptal se upír s mírnou ironií v hlase.
" Na co si to hraješ , nedělej hloupého , ty moc dobře víš , proč jsem přišla…." Zavrčela přemožitelka.
" Ano? Tak proč tedy?" zeptal se Angel hloupě.
Buffy ovládl nevýslovný vztek. Chtěla mu jednu vrazit , ale zároveň se mu chtěla vrhnout kolem krku. Nakonec se ovládla a neudělala ani jedno z toho.
" Proč jste sem se Spikem přijeli?" vychrlila ze sebe.
" Protože jsme se chtěli seznámit s Faithinou sestřenicí Candy…." Řekl jí upír způsobem , jako by vysvětloval , že jedna a jedna jsou dvě.
" Angele , já jsem možná ,,jen,, obyčejná přemožitelka , ale nejsem pitomá…Candy je jen taková záminka ….malá , ale přesvědčivá zástěrka proto , abyste sem mohli přijet a všechno mi připomínat."
Angel se na přemožitelku podíval dlouhým , zamyšleným pohledem , jako by se jí pokoušel přečíst myslenky. Buffy jeho pohledu odolala a znovu ho vyzvala k odpovědi. Angel na ni udělal jeden ze svých mnoha pohledů , ze kterého se jí naprosto proti své vůli podlamovala kolena. Nakonec řekl:
" No dobře ….máš pravdu…já chtěl jsem se za tebou podívat…už jsem sem chtěl jet aspoň tisíckrát , ale neodvážil jsem se ….bál jsem se , že bys mě vyhodila. Já tě pořád moc miluji….a nemůže bez tebe být….mám pocit , že mi pukne srdce , když se dívám na tvou fotku , kterou mám už několik let doma pod polštářem….já už nevím co dál….." zajíkal se. To už to Buffy nevydržela a vrhla se upírovi kolem krku a začala ho vášnivě líbat. Angel jí její polibky opětoval. Už to vypadalo , že to dojde někam dál , když v tom se přemožitelka vzpamatovala a odtrhla se od něj. Angela její reakce zaskočila.
" To Spike? Pořád na něj myslíš?"
Buffy jeho otázka naprosto zaskočila. Když ho líbala , tak si na Spika ani nevzpomněla. Tak proč ho sem předhazuje? S ním to nemělo nic společného , jen věděla , že by to skončilo jako minule.
" Ne o Spika nejde…a ty to moc dobře víš!" naježila se.
" Tak proč mě pořád odmítáš….já se z toho jednou zblázním….proč Buffy? Proč?" zařval.
" Proč ? Vždyť si to byl ty , kdo se se mnou před osmi lety rozešel….ty už si na to nepamatuješ?" zaječela Buffy.
" Já vím! Ale už jsem ti asi milionkrát říkal , že to byla hloupost! Já tě miluji….co mám bez tebe dělat? Zabíjejí , zabíjení , zabíjení….myslel jsem , že mi to pomůže ….ale nepomohlo…" zamumlala Angel. Byla to naprostá pravda. V práci se mu povedlo všechno , co si umanul. Ale v osobním životě to stálo za starou belu. Jasně , že se snažil znovu zamilovat , ale v téhle branži to nebyla žádná sranda. Buffy pokračovala:
" A já už jsem ti asi milionkrát říkala , že si měl pravdu….mezi námi by to neklapalo….já jen pomalu stárnu….i když to možná není vidět…jednoho krásného dne zemřu….a ty si najdeš jinou přemožitelku , která mě nahradí…časem se to všechno spraví…..tehdy jsem to nevěděla….ale teď …teď už to vím….a trvám na svém rozhodnutí…" zamumlala a měla přitom slzy na krajíčku. Angel se mezitím uklidnil. Věděl , že má pravdu. Nehodlal to ale přiznat , proto se otočil na podpatku a otekl. Buffy tam jen stála a tiše plakala.
Angel se vřítil do kuchyně , kde bylo dobře umístěné okno. Sedl si na zem a složil hlavu do dlaní. V jídelně se právě Candy smála jednomu ze Spikových vtipů. Spike jí byl velmi sympatický a přišel jí i názorově zajímavý. Nikdy v životě , kdyby ho třeba potkala na ulici nebo třeba v restauraci , by o něm neřekla , že by právě on mohl být upír. Spike se na ni pořád krásně usmíval a ona nevěděla , co má dělat. Jeho úsměvy jí však nebyly vůbec nepříjemné. Ba právě naopak. Spikovi se právě zablesklo v očích. Tak takhle bylí všechny holky…..pomyslela si , když se jí pod stolem začaly třást nohy. Bylo to docela vysvobození , když Faith , řekla , že musí jít v L.A. na hlídku. Spike se na Candy ještě naposledy usmál. A odešel ven , kde už byla skoro tma.
" Spiku , Angele , Robine pojďte! U nás už za tři hodiny svítá a já jsem chtěla ještě najít to nové hnízdo!" zaječela Faith. Bylo na ní vidět , že opravdu spěchá.
" Zase se někdy stavím…" šeptl Spike Candy , kdy se s ním ještě naposledy loučila. Rozloučit se přišla i Buffy , která byla ještě trochu uplakaná. Angela absolutně ignorovala , až to bylo podezřelé. Upír ale také neprojevoval nějaký velký zájem o rozloučení s přemožitelkou. Prostě tam stál a čekal , až se Faith bude chtít konečně přemístit. Nakonec se tam stalo a všichni domácí šli v klidu domů. Candy sebou okamžitě švihla na pohovku :
" Holky , to byl ale den! Takhle mě nohy naposledy bolely , když jsme byly na procházce na tom maxi hřbitově na druhém konci města!" zakňourala.
" No dobře , dnešní hlídku zvládnu s Vi sama , ale prosím , nezvykej si na to!" poprosila oslavovanou přemožitelku.
Candy jen tak přemýšlela o tomto dni. Trochu se bála Buffyiných a Faithiných přátel , ale nakonec byla ráda , že je poznala. Ráda si rozšiřovala obzory , ať se to týkalo zabíjení , nebo společenských věd. Takové dárky ještě nikdy nedostala.Pořád se jí před očima zjevovala její maminka. Měla krásné bílé šaty a při pohledu na svou dceru plakala radostí. Asi na ni byla pyšná. Ale to byla jen taková její představa. Něco povzbudivého , co jí dávalo sílu.Ale ať přemýšlela o čemkoli , pořád jí z paměti vyplouvaly ty Spikovy pohledy. Takový pocit ještě nikdy neměla. Byla to pro ni španělská vesnice. Potřebovala se na to zeptat někoho , kdo tomu dobře rozumí. Jako první ji napadla Buffy…ta by se jí asi vysmála , že se o něco takového vůbec stará…potom jí na mysl přišla Faith. Možná ještě není na hlídce….pomyslela si Candy. Musí jí zavolat , jinak se z toho asi zblázní. Její sestřenka Spika zná , řekne jí , co to mělo znamenat. Určitě jí vysvětlí , jak to tehdy bylo s Buffy a Spikem , jestli se měli rádi , nebo jestli to bylo jen tak , pro pobavení. Jen doufala , že upír nehledá , jen někoho , díky komu by na BUffy na jednu noc zapomněl. Aspoň na tu jednu. Šla k telefonu. Vytočila Faithino číslo. Chvíli to tupě zvonilo ale pak…..
" Ahoj Faith , tady je Candy , prosím přijď na chvíli za mnou je to naléhavé….neboj nic se mi nestalo , jen přijď….já budu na tebe čekat na hřbitově…za 5 minut…..u Andersonovic hrobky…víš kde to je?….dobře….ahoj." řekla a položila sluchátko. Měla štěstí, Faith právě odcházela z bytu , když se jí dovolala.
Faith rychle vytáhla z kapsy místeček s přemisťovacím kouzlem , které si pořád nepamatovala a najednou zmizela. Candy se mezitím rychle oblékla a spěchala na hřbitov. Jen doufala , že se tam nikde nepotká s Buffy a Vi. Cestou na hřbitov nepotkala živou , ani mrtvou duši. Byla za to Pánu Bohu velice vděčná. Nechtěla na sebe upoutávat pozornost. Její kolegyně mohly být někde poblíž. Pro jistotu ale svírala v kapse kolík tak silně , že se jí ruka málem neprokrvovala. Když dorazila na místo , Faith seděla na náhrobku a netrpělivě si točila s kolíkem.
" Candy , co se proboha stalo tak naléhavého , že jsem musela dát upírům v L.A. jeden den volna?" zeptala se.
" Já …jsem si s tebou chtěla promluvit….o Spikovi…" zamumlala.
" Ano Candy , vůbec mi nemusíš říkat , jak to bylo dál…Spike má totiž přemožitelky ve velké oblibě…" zasmála se ironicky Faith a zároveň bez problémů zabodla jednoho upíra , který se k ní zezadu blížil. Bez otálení pokračovala : " Copak dělal na tebe oči? Can…řeknu ti to na rovinu …Spike je docela obyčejný děvkař….od té doby co zemřel u Brány pekla se úplně změnil…střídá jednu přemožitelku za druhou …má na ně prostě slabost…" zasmála se zle.
Candy to naprosto vyvedlo z míry. Slyšela sice , že je Spike na ženský , ale že to bude mír takový kalibr , to by ji ani v tom nejhorším snu nenapadlo.
" Faith , jak to vlastně bylo s Buffy a Spikem?" zeptala se.
" Já věděla , že tě to bude zajímat….takže téma : Buffy a Spike…je to dost zamotané….Oni dva se znali už pár let před tím , než spolu začali chodit. Spike tedy ještě neměl duši a pokoušel se Buffy zabít na každém kroku. V té době bylo Buffy sedmnáct. Její hlavní oporou byl Angel , se kterým měla dost vážný vztah. Neměla to s ním ale jednoduché….to je asi zřejmé. Bohužel Angel přišel o duši , když se s přemožitelkou vyspal a přidal se ke Spikovi. Angelus byl stvůra a chtěl nás všechny poslat do pekla. Spike a Buffy se tehdy proti němu spojili a zabránili mu v tom. Ale Angel skončil v pekle. Buffy to musela udělat…nebudu ti teď vysvětlovat podrobně , jak to tam bylo s Akhatlou…já sama to přesně nevím. Spike se tehdy ze Sunnydale vytratil spolu s Drusillou , se kterou chodil.Dru zabila Kendru , přemožitelku , která přijela Buffy na pomoc. Drusilla byla opravdový srab…netroufla si na přemožitelku sama , musela mít v zádech bandu kámošů.Potom odjeli do Brazílie nebo tam někam.A pak jsem se stala přemožitelkou já. Co vím , tak po Angelově zmizení o Buffy nikdo 2 měsíce nevěděl. Prostě se ztratila , asi si potřebovala srovnat myšlenky. Byla vyřízená. Angel byl její první a vlastně jediná láska. To už byla Buffy zpět a já v Sunnydale. Buffy Spika i Drusillu nenáviděla a vinila je z toho , co se jí stalo. To mi ale nikdy neřekla , to si jen myslím , ale taky si myslím , že je to velmi dobrá teorie. Nakonec ho ale První Zlo poslalo zpět na zem. Drusilla ale byla bestie a proto se se Spikem rozešla. On to nejdřív velice zle nesl , ale potom si našel Harmony. Byla to nějaká upírka…myslím , že chodila s Buffy na střední. S tou se taky rozešel…kvůli Buffy. I jako upír ji miloval a když mu potom vrátili duši , byl na tom pořád stejně. Myslím , že ho Buffy nikdy doopravdy nemilovala , ale jí s ní dobře , zase měla někoho, na koho se mohla spolehnout. Když potom Spike zemřel U Brány pekla, chvíli to vypadalo , že se z toho složí , ale vydržela. Já tam tehdy byla….vidět tisíce upírů , jak se na tebe řítí…to byl jeden z nejhorších zážitků mého života. Zahynula tam spousta přemožitelek , ale i tak jich na světě hromada zůstala. Řekněme , že díky Buffy tu teď obě takhle stojíme. Nakonec se se ztrátou Spika vyrovnala a když ho bůhvíjak oživili , byla už v klidu tady a žívala si života. Potom , když za ní Spike přišel, odmítla ho…on se s tím nikdy nevyrovnal a od té doby to hraje na jednu přemožitelku po druhé. Možná chce jen zapomenout , možná si dokazuje , že i když ho Buffy nechce , tak na světě zůstává ještě spousta přemožitelek , které jsou ochotné s ním skončit v posteli….a to je asi vše…." Dokončila Faith své komplikované vyprávění.
Candy byla naprosto neschopná slova.
-----pokračování příště------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj bloček???

Naprosto super!!! 58.7% (437)
Je moc pěkný:))) 12% (89)
Celkem to jde:)) 8.6% (64)
Moc se mi nelíbí. 5.8% (43)
Hrůza!!! 3.6% (27)
Ohavný , strašný , prostě děs !!! 11.3% (84)

Komentáře

1 Lenka Lenka | 31. prosince 2006 v 10:27 | Reagovat

Hezký a kdy bude pokracovani???

2 Kelly Kelly | E-mail | 31. prosince 2006 v 11:46 | Reagovat

bože ta povídka nemá chybu,je úplně skvěla,nemůýu se dočkat pokračování!!!!!!!! Elle,píšeš skvěle!!!

3 Elle majitelka blogu pro Lenku a Kelly Elle majitelka blogu pro Lenku a Kelly | E-mail | 31. prosince 2006 v 14:54 | Reagovat

Ted to sem jdu dat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.